Základny ČTU

Česká tábornická unie a její pobočné spolky provozují desítky základen a tábořišť napříč celou Českou republikou.

Na mapě si vyhledej tábořiště a podrobnosti o něm. Pro pronájem kontaktuj provozovatele dle informace uvedené u tábořiště.

Chceš-li zadat tábořiště, základnu do mapy, kontaktuj Turba nebo využij tlačítka níže.

Přidat vlastní základnu

Základna Lipnice

Základna Lipnice

Základna se provozuje v sezóně květen – říjen. Součástí pobytu je nabídka stravování.

Objednávky na pronájem přijímá výhradně ústředí ČTU ustredi@tabornici.cz, vedoucí ústředí Tereza Urbancová tel. 737 442255

A něco o nás…

Tábornická základna ČTU se nachází v nádherné krajině Českomoravské vrchoviny, v místě zvaném Vlčí hrdlo, v bývalém lomu Na Hřebenech poblíž Lipnice nad Sázavou. Je to romantické místo obklopené lesy a skalami starých zatopených lomů.

Uragán

Uragán

Základna s celoročním provozem, která patří oddílu T.K. Toulavý vítr. Přes prázdniny je postaveno cca 20 podsadových stanů a ve čtrnáctidenních turnusech zde probíhají letní dětské tábory. Základna je kompletně neelektricky vybavena včetně vlastního zdroje vody.

Více informací na webových stránkách oddílu Toulavý Vítr.

Slunečná paseka

Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou

Základna Rožmberk je základnou ve vlastnictví Velké rady Jihočeské oblasti ČTU. Jedná se o budovu vlakového nádraží 4 km od Rožmberka nad Vltavou, která leží na trase Rybník – Lipno nad Vltavou. V blízkosti je Vltava a kemp u Veverek. Dům jsme koupili ve zchátralém stavu v roce 2012 a od té doby prošel kompletní rekonstrukcí. Byla udělána nová střecha, fasáda, vnitřní omítky, podkroví bylo připraveno pro přespávání, postaven dřevník a další. Práce na základně ještě nejsou u konce, ale již je možné ji využívat. Velký dík patří všem dobrovolníkům, kteří se účastnili nesčetně brigád.

Rachačky

Rachačky

Jak se na Rachačky dostat?
Rachačky najdete cca 25 km od Českých Budějovic směrem na Týn nad Vltavou. Dopravní spojení z ČB linkovým autobusem (zastávka Olešník,Chlumec,Třešňovka nebo Chlumec, U Rybáka)

Co jsou Rachačky?
Rachačky slouží přes léto jako táborová základa s 25 podsadovými stany a tee pee. Během roku se využívá k víkendovým výpravám. K dispozici je bývalá hájovna a po dohodě také velká jídelna (saloon). V hájence je plně vybavená kuchyň včetně talířů a příborů. Kapacita na postelích v hájence je cca 21 osob.

Malčice

Fort Oregano

Fort Oregano

Nabízíme k využití (výpravy, letní tábory) naši táborovou základnu Fort Oregano v katastru obce Kotvina. Základnu lze využívat v průběhu celého roku. Nachází se v malebném údolí Martinovského potoka na úpatí Doupovských vrchů cca 6 km od Klášterce nad Ohří. Tábořiště je cca 2 km od obce Kotvina. Kotvina leží na hlavním tahu tratě Chomutov – Cheb. Ceny jsou přátelské. Informace k tábořišti poskytuje Mgr. Jana Lhotská tel.: 724 941 748.