Aktuality

K nebeským ohňům odešel Petr Křivohlávek zvaný Lochness(*26. 6. 1952 - †16. 5. 2024)Lochness z T.O. Černý totem byl doyenem České tábornické unie, jejímž členem byl od 60. let 20. století.
Zapojte se přes léto do naší tábornické fotosoutěže „Táborníci v pohybu"!Ukažte všem táborníkům váš skrytý fotografický talent 📸 a ukažte tak, co pro vás „tábornictví“ znamená a co na něm milujete❤️!Na nejlepší tři fotografy čekají slevové poukázky do tábornického e-shopu!
10. května vyšlo letošní druhé číslo časopisu Archa, který vydává Česká rada dětí a mládeže. Aktuální číslo nese název Povzbuzení na duši a zabývá se tématem wellbeingu. I Česká tábornická unie přispěla svým článkem. Ten se jmenuje „Balzám na duši“ a sepsala ho naše náčelnice Renata „Rendy“ Švestková. 
Táborníkobraní je naší aktivní oslavou Světového dne dárců krve. Pojďte v rozmezí od 1. do 14. června darovat krev.  Ideální, když to bude v tábornickém tričku a když nám pošlete fotku na e-mail aktuality@tabornici.cz . My ji pak využijeme k propagaci a dokumentaci této naší akce:-)  
V Českých Budějovicích pod záštitou Kariérního centra Jihočeské univerzity proběhla na Teologické fakultě panelová diskuze k tématu Dobrovolnictví jako nástroj wellbeingu. Českou tábornickou unii zde reprezentovala její náčelnice Renata „Rendy“ Švestková a samotář z Jihočeské oblasti Zdeněk Neubauer.
O druhém dubnovém víkendu se sjelo na 30 tábornic a táborníků z různých koutů ČR, aby pomohli dále zvelebit TZ Lipnici v rámci tradiční jarní „22“. Ruku k dílu přiložili táborníci z klubů Záskalák, Kamzíci, Gymnasion, Dakota a Tukani, z osad Berounka Tetín, Tasajen i Grimovy Doly a v neposlední řadě i samotáři z Jihočeské oblasti.
Kdy: kdykoliv od 27.6. od 9,00 do 30.6. večer - hlas se třeba i na jeden den nebo půl den, a třeba i s kamarádem/kou mimo ČTU.Kde: Lesní divadlo v Řevnicích
Ahoj kamarádi!Máte místa na táboře a nedaří se vám je naplnit? Zkusíme vám s tím pomoci.Vyplňte následující formulář:
Ve středu 24. dubna pořádá Kariérní centrum Jihočeské univerzity panelovou diskuzi na téma Dobrovolnictví jako nástroj wellbeingu. Přestaví se na ní zástupci několika organizací, a to včetně ČTU. 
Pojď do toho s námi! Tábornice a táborníci se zapojí do výzvy s názvem Kampaň obyčejného hrdinství. Kdy výzva proběhne?Od pondělí 22. dubna do neděle 28. dubna 2024Kdo se může zapojit?